piątek, 13 maja 2011

144. Retro styl

  To niesamowite... Tyle się napisałam, pozwoliłam sobie na nieopublikowanie posta, żeby dorzucić zdjęcia i po 2 dniach blogger zastrajkował i  mojego mega posta szlag trafił....  To się nazywa mieć szczęście. No nic więc piszę wszystko na nowo.... Wszak mamy piątek 13-tego więc nie powinnam się wcale dziwić, że dziś nawet serwery oszalały
***
O czym to ja chciałam??? Aaaa już wiem. Zastanawiałam się w jaki sposób połączyć w jeden prezent dwie ważne imprezy tej samej osoby - Dzień Matki i urodziny najlepszej MAMY na świecie. Taki prezent to nie lada wyzwanie. Wyzwanie, z którym mierzyłam się kilka dni, aby wymyśleć coś fajnego, niepretensjonalnego i zarazem niebanalnego. 


Suma sumarum wymyśliłam że 2 w 1 to to samo co 3 w 1. No może nie z matematycznego punktu widzenia, ale kto  by się tam chciał teraz spierać z postawioną przeze mnie tezą.  

Dzięki DM zaczęłam prace od wykonania opakowania na prezent


Następnie stwierdziłam, że formę kartki najlepiej zawrzeć za pomocą magnesu na lodowkę, aby mama mogła zawsze mieć go na oku.


A kiedy natknęłam się na jakimś forum na pewne słowa, od razu poczułam, że sama bym lepiej nie zawarła tego, co skrywa moje serce. 


 Oczywiście jako dopełnienie całości musiałam wymyśleć coś niebanalnego.... I mam nadzieję, że kolejna broszka do jej kolekcji nie będzie dla niej aż nadto.
Kilka różnych koronek, kiść pereł, sztywny tiul i żółtawa różyczka uwięziona w szkle będzie stanowić sporą ozdobę nie tylko sznura perłowych korali ale również każdego innego stroju, gdyż jej średnica wynosi aż 15 cm 

Tym oto sposobem mamy prezent urodzinowo-matczyny, o którym wspominał TPUważam jednak, że żaden prezent nie będzie na tyle wymowny i cenny, aby podziękować mej mamie za to, co od niej każdego dnia otrzymywałam i wciąż otrzymuje. Za każdy uśmiech, za wiare, za każdą łzę , poczucie bezpieczeństwa i ogrom milości. Za to, że zawsze była gdy wszyscy inni zawiedli, że jej dłoń była w mej dłoni. Że pomimo lat zawsze zostałam jej małą dziewczynką. 
Kocham Cię Mamo!!!

12 komentarzy:

 1. 1. Mnie również blooger zjadł ostatniego posta, a więc "nie jesteś sama" :)
  2. Prezent dla mamy przepiękny, przecudny, stylowy,och, ach, wow!
  3. tekst na magnesiku sprawił, że moje oczy zaszkliły się (też jestem mamą )
  Pozdrawiam!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne! Dziękujemy za udział w wyzwaniu TP!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tekst na magnesiku jest taki prawdziwy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny prezent! Wszystko razem i każda rzecz z osobna :) Tekst bardzo wzruszający, piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny post, piękne słowa na kartce, piękny komplet, wspaniały pomysł na prezent i cudowna więź, łącząca matkę i córkę :) Ja też chcę dać mamie coś wyjątkowego i od kwietnia siedzę nad albumem...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pewna, że mamie się spodoba. Piękne dzieło w każdej jego części. A całość taka idealna na takie okazje i dla takiej wyjątkowej osoby ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. jak zwykle stworzylas cudenko :) dziekuje za udzial w wyzaniu :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękny tekst(i mi sie łezka zakręciła)i piękne wykonanie!
  dziękujemy za udział w wyzwaniu!

  OdpowiedzUsuń
 9. jak romantycznie u ciebie :) ja ostatnio uwielbiam koronki, biele, ecru, kremowe barwy... sa takie kobiece :)

  blogger miał globalną czkawkę. wprawdzie u mnie nie znikneła żadna z notek ale zniknęły mi listy blogów z frytkowego :( teraz nie mogę odtworzyć wszystkich linków jakie uzbierałam :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Pielęgnuj swoje marzenia,trzymaj się swoich ideałów,maszeruj śmiało według muzyki którą tylko Ty słyszysz... :)))
  Kocham Cię córeczko i dziękuję za to że jesteś ***

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz dodaje skrzydeł, cieszę się z Waszych odwiedzin. Zaglądajcie częściej ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
... jestem okamgnieniem radosnym wspomnieniem

jestem tu na chwilę Twoim ciepłem się posilę

zatrzepotam skrzydłami

i odlecę razem z aniołami ...